poniedziałek, 27 maja 2013

Balkon, czyli mała oaza w wielkim mieście

Któż z nas, gdy za oknem świeci słońce nie ma ochoty pooddychać świeżym powietrzem i nacieszyć się piękną pogodą?Dla osób mieszkających w wielkim mieście jest idealnym miejscem do tego typu odpoczynku jest balkon. Pomimo swoich niewielkich rozmiarów świetnie sprawdza się jako miejsce konsumpcji wieczornych posiłków, a także przedłużenie mieszkania podczas letnich imprez. Ja z mojego balkonu korzystam bardzo często, o czym mogliście się już nieraz przekonać na zdjęciach.

Zbiór małych zasad odnośnie urządzania i dekoracji balkonów:
1. Należy stawiać na dobre jakościowo, odporne na kapryśną pogodę materiały, które będą się dobrze starzeć. Lepiej się sprawdzają i są znacznie bardziej eleganckie naturalne materiały, niż ich syntetyczne odpowiedniki.
2. Pamiętajmy o wielkości naszego balkonu, tego małego nie powinno się nadmiernie dekorować, a zwłaszcza od wewnątrz, gdyż to zmniejsza przestrzeń
3. To, że nie mamy prawdziwego ogrodu nie oznacza, że nie możemy w ładnych skrzynkach hodować ulubionych warzyw, bądź też ziół pomieszanych z pięknie pachnącymi kwiatami. Ładnie się prezentują np. truskawki, pomidorki koktajlowe.
4.Klimatyczne oświetlenie może wiele zmienić, gdy nie mamy odpowiedniej instalacji elektrycznej, warto wyposażyć balkon w latarenki. Teraz już niewielkim kosztem można kupić piękne oświetlenie tarasowe w marketach budowanych.
5. Poduszki, wzory i kolory świetnie sprawdzają się na balkonach. Pamiętajcie jednak o praktyczności tkanin.

Pamiętajcie, że warto poświęcić odrobinę czasu naszemu balkonowi, który może się stać przedłużeniem naszego mieszkania, a także małym kawałkiem raju w wielkim i hałaśliwym mieście. Ponadto nie jest to drogi wydatek, a starcza na długie lata. Świetną ofertę mają np. wspomniane już markety budowlane, możemy tam znaleźć ładne meble z egzotycznego drewna za niecałe 200 złotych!Akcesoria i meble:A zamiast klasycznej doniczki:)Miłego dnia!


1 komentarz:

  1. Świetne pomysły właśnie remontujemy balkon, napewno któreś rady wykorzystam

    OdpowiedzUsuń