piątek, 26 lipca 2013

Z cyklu film na lato - komedie romantyczne, które musicie zobaczyć w te wakacje

Dzisiaj zaczynamy nowy cykl Książka i film na lato. W tym cyklu zamierzamy dzielić się z Wami naszymi pomysłami na interesujące książki i filmy, które warto sobie przypomnieć lub odkryć w te wakacje. Lato to okres wyjątkowy, nawet jeśli nie mamy urlopu czy wakacji, to i tak mamy więcej czasu na relaks. Warto część z tego czasu poświecić na dobrą lekturę lub film. My postanowiłyśmy przypomnieć sobie słynne komedie romantyczne, szczególnie te z końca dwudziestego wieku. Naszym zdaniem mają one dużo więcej uroku niż te współczesne, poza tym kojarzą nam się z dzieciństwem i czasami z przed ery filmów w internecie. Pewnie spytacie dlaczego akurat komedie romantyczne, ale nie ma nic lepszego na babski wieczór, czy relaks po ciężkim dniu, niż relaks przed filmem, który śmieszy i wzrusza do łez. Takie są właśnie komedie romantyczne, które przedstawiamy w tym rankingu. A jakie filmy wy najbardziej lubicie oglądać?
P.s. kolejność filmów przypadkowa!
Oto ranking 10 komedi romantycznych, które warto sobie przypomnieć w te wakacje:
1. Kiedy Harry poznał Sally

To historia przyjaźni, która przemienia się w miłość. W rolach głównych: Meg Ryan i Billy Crystal.
Harry i Sally poznali się jeszcze podczas studiów, wtedy jednak nie przypadli sobie do gustu. Po kilku latach, dzięki przypadkowemu spotkaniu odnawiają  znajomość. Początkowo są tylko przyjaciółmi i musi minąć trochę czasu nim główni bohaterowie zrozumieją co ich łączy. Scena gdy Meg Ryan,w restauracji udaje orgazm przeszła do historii kina.
Za co lubimy ten film:
Kasia: Za cudowną chemię pomiędzy Billym i Meg. Za to, że pokazuje on miłość od innej strony niż większość komedii romantycznych. Uwielbiam też kameralność i klimat tej produkcji.
Ula: Za uroczy Nowy Jork i bezpretensjonalną, mało szablonową fabułę.
2. Masz wiadomość

To historia miłość, które rodzi się przed ekranem komputera. W rolach głównych: królowa komedii romantycznych Meg Ryan i Tom Hanks.Uczucie wybucha między dwójką nieznajomych, którzy w  "prawdziwym życiu" są biznesowymi rywalami.W pewnym momencie Kathleen i Joe poznają swoje tożsamości i wtedy dopiero rodzą się problemy...
Za co lubimy ten film:
Kasia: Za uroczą księgarnię Kathleen. Po obejrzeniu tego filmu długo marzyłam o posiadaniu takiego sklepiku.
Ula: za Meg Rayan, w szczytowej formie.
3. Pretty woman


Historia Kopciuszka, który poznaje swojego księcia.W rolach głównych: Julia Roberts i Richard Gere. Tylko tym razem Kopciuszek jest prostytutką, a księże bogatym biznesmenem .
Za co lubimy ten film:
Kasia: Za cudowną przeminę Julii i tytułową piosenkę.
Ula: Pozwala każdej małej dziewczynce pomarzyć o księciu z bajki.
4. Holiday

Świąteczna atmosfera,  grupa wyborowych aktorów i historia kina w tle. W rolach głównych: Cameron Diaz, Kate Winslet, Jude Law, Jack Black. Dwie kobiety ze złamanym sercem Amerykanka i Brytyjka postanawiają zamienić się domami na okres świąt.  Ta zamiana nie tylko daje im możliwość wytchnienia w trudnym momencie życia, ale również niespodziewaną miłość.
Za co lubimy ten film:
Kasia: Za Cameron Diaz i Jude Law jako Pana Serwetkę.
Ula: Pana Serwetkę i rodzinną atmosferę filmu. Uroczą brytyjską prowincję skąpaną w śniegu.
5. Pamiętnik


O miłości pomiędzy klasami, której nie straszny wiek, ani wojna.W rolach głównych: Ryan Gosseling, Rachel McAdams. Lata 40-te dwudziestego wieku. Grzeczna dziewczynka z dobrego domu przyjeżdża na wakacje do prowincjonalnej, amerykańskiej miejscowości. gdzie poznaje lokalnego zawadiakę. Jednak ich miłość szybko napotyka na przeciwności. Ten film odkrył dla świata dwoje wybitnych aktorów.
Za co lubimy ten film:
Kasia: Za klimat lat 40-tych i za temperamenty głównych bohaterów.
Ula: Mnie zauroczył wątek miłości miedzy dwójką staruszków, który pokazuje, że prawdziwa miłość trwa aż do śmierci.
6. Szkoła uczuć

Miłość pomiędzy złym chłopcem i córką pastora. W rolach głównych: Mandy Moor, Shane West.
Żyjąca po swojemu Jamie, które za swój główny cel wzięła pomaganie innym i Landon, który ma w głowie tylko wygłupy grają razem w szkolnym przedstawieniu. Wspólne próby pozwalają im odkryć, że tak naprawdę więcej ich łączy niż dzieli...
Za co lubimy ten film:
Kasia: To jeden z tych filmów, na których płakałam i które na długo zapadły mi w pamięci.
Ula: Świetnie pokazuje jak przeciwieństwa się przyciągają i że miłość przetrwa wszystko.
7. Jak stracić chłopaka w 10 dni


A tak naprawdę jak poznać miłość w 10 dni. W rolach głównych: Kate Hudson, Mathew McConaughey.
Andie dziennikarka "Composure" postanowiła napisać artykuł o tym czym kobiety odstraszają mężczyzn. Swoje pomysły postanowiła przetestować na nowo poznanym Benjaminie, który właśnie założył się o to, że rozkocha w sobie kobietę w 10 dni. Tak rozpoczyna się historia ich związku, pełna śmiesznych gagów i wzruszających momentów. 
Za co lubimy ten film:
Kasia: Pokazuje on w zabawny sposób jak różnie się podejście do związków u mężczyzn i u kobiet.
Ula: Za sceny, które rozśmieszają mnie od łez.
8. Dziennik Bridget Jones

W film o tym jak 32-letnia umiarkowanie atrakcyjna, singielka postanawia wziąć sprawy w swoje ręce: schudnąć, rzucić palenie i poznać miłość. W rolach głównych: Renee Zellweger, Colin Firth, Hugh Grant.
Film to ekranizacja książki o tym samym tytule. Filmowa Bridget również postanawia prowadzić  dziennik, w którym opisuje jak wychodzi jej spełnianie  postanowień. Jest to urocza, przezabawna historia, z doskonałymi aktorami.
Za co lubimy ten film: 
Kasia: Za to, że Brdiget jest taka jak wszystkie kobiety i że nosi "babcine" gatki.
Ula: Za Bridget i jej uroczą skłonność do pakowania się w kłopoty. Za scenę w fontannie.
9. Dirty Dancing 1 i 2

Gorąca Kuba, latynoskie rytmy i zakazana miłość. Oba filmy opowiadają o amerykance, która uczy się tańczyć i zakochuje się w swoim partnerze.
Za co lubimy ten film:
Kasia:  Moje serce bardziej podbiła druga część. Bardziej spodobali mi się aktorzy i Havana w dobie rewolucji.
Ula: Moje serce podbiło lekko kiczowate "Time of my life"
10. To właśnie miłość


Święta i dużo, dużo miłości, wszystko okraszone szczyptą brytyjskiego humoru. W rolach głównych: Najlepsi brytyjscy aktorzy: m.in Hugh Grant, Emma Thompson, Colin Firth i młodziutka Keira Knightley.
Film opowiada historie mieszkańców Londynu, w okresie przedświątecznym. Losy wszystkich bohaterów się przeplatają, tworząc cudowną mieszankę wzruszeń i zabawnych sytuacji.
Za co lubimy ten film: 
Kasia: Za to, że bawi i wzrusza do łez.
Ula: Za wszystko. Kocham ten film od pierwszej do ostatniej minuty.
A jakie są Wasze ulubione komedie romantyczne? Napiszcie w komentarzach. 

2 komentarze:

  1. Nie widziałam tylko "Jak stracić...". Dobra lista!

    OdpowiedzUsuń
  2. Mamy podobny gust:), od siebie polecam bardzo sympatyczną komedię Oświadczyny po irlandzku

    OdpowiedzUsuń